Уряд схвалив цілі кліматичної політики України до 2030 року

Джерело інформації: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, 30.07.2021
Уряд схвалив Оновлений національний визначений внесок України до Паризької Угоди (НВВ2). Відповідне рішення Кабінет Міністрів України прийняв з техніко-юридичними правками 30 липня 2021 року.
У документі закладена ціль – до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.
Серед основних заходів досягнення такого показника в наступні 10 років:
  • модернізація енергетичних та промислових підприємств; 
  • розвиток відновлюваних джерел енергії; 
  • заходи енергоефективності в усіх секторах економіки від виробництва, транспортування до споживання; 
  • термомодернізація будівель;
  • збільшення частки органічного сільського господарства та ресурсозберігаючих практик сільського господарства; 
  • електрифікація та оновлення транспорту; 
  • запровадження ієрархії управління відходами; 
  • збільшення лісистості та реформа управління лісовим фондом.
Стратегічні цілі щодо декарбонізації та послідовний підхід до їх досягнення є логічним продовженням євроінтеграційного курсу України.
Реалізація документа позитивно позначиться на стані природних ресурсів, зокрема дозволить зменшити забруднення атмосферного повітря, водних об’єктів та земель.
“Зміна клімату стала однією з найбільш гострих світових проблем. Лише за останні кілька років в Україні і світі в рази збільшилась кількість аномальних погодних явищ, які призводять до загибелі людей та значних економічних втрат. У такій ситуації сценарій нічого не робити є найнебезпечнішим. Бездіяльність сьогодні може мати катастрофічні наслідки вже завтра. У тому числі, у вигляді шалених економічних збитків, які в сотні разів перевищуватимуть обсяг коштів, потрібних для поступового скорочення викидів. Тож Україна не залишиться осторонь трансформацій. І визначення реальних цілей кліматичної політики та їх досягнення – єдиний правильний вихід”, - прокоментував  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. 
За оцінками вчених, у наступні 10 років усі країни світу мають закласти основи для трансформації різних секторів економіки, аби зменшити викиди в атмосферу. І Україна, як частина світової спільноти, теж є активним учасником боротьби з глобальним викликом.
З аналітичним оглядом Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької Угоди можна ознайомитися за посиланням:  https://cutt.ly/qQiyIIA  

Читай також

Архів