Новини

Законопроект про перенос дати запуску нового ринку е/е на 1 квітня 2020 р. розроблений – нардеп Підлісецький

ExPro
16.05.2019 
Законопроект про перенос дати запуску нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019 р. на 1 квітня 2020 р. розроблений та може бути винесений на розгляд Верховної Ради в разі потреби.
Про це під час прес-конференції в Києві повідомив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлісецький. 

УкрЯТ стало членом Європейського ядерного товариства

УкрЯТ 
Енергоатом
16.05.2019
Українське ядерне товариство стало повноправним членом Європейського ядерного товариства (ЄЯТ). Рішення про це було одноголосно прийняте під час електронного голосування Генеральної Асамблеї ЄЯТ, яке завершилося 10 травня. За результатом обговорення, Українському ядерному товариству було надано 10 місць в Генеральній Асамблеї ЄЯТ – найвищому органі управління Європейського ядерного товариства. 

Технічне перенесення запуску ринку електроенергії недоцільне, – "Енергоатом" (ДОКУМЕНТ)

Украинские Новости
Главком
Голос.ua 
Цензор.нет
Delo.ua
Факты
Gazeta.ua
Капитал
Украина сегодня 
Деловая столица
14.05.2019
Перенесення дати запуску нового ринку електроенергії, яким Україна запроваджує європейську конкурентну модель, є недоцільним.
Про це йде мова у листі президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського на адресу заступника голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Олександра Домбровського.

 

АМКУ відмовив «Енергоатому» у розслідуванні формули «Роттердам+», побачивши, що вона приносить надприбутки Ахметову (ДОКУМЕНТ)

Наші гроші
УНИАН 
Українська правда
LB.ua
14.05.2019 
Антимонопольний комітет відмовив державній компанії «Енергоатом» у початку розгляду справи щодо можливого порушення конкурентного законодавства у діях НКРЕКП стосовно прийняття постанови від 16 березня 2016 року №289 «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії». Про це АМКУ повідомив «Енергоатом» листом від 17 квітня.

 

Перенесено термін запуску двох енергоблоків АЕС у Словаччині

EUAXIS 
12.05.2019
Термін введення в експлуатацію енергоблоків № 3 і 4 АЕС «Моховці» в Словаччині перенесений - в основному, через заперечення з боку Австрії, повідомив в понеділок оператор електростанції.  

Nuclearelectrica і CGN підписали попередню інвестиційну угоду по другій черзі АЕС Чoрнавода

Atominfo.Ru
09.05.2019 
Румунська компанія "Nuclearelectrica" і китайська корпорація CGN підписали 8 травня 2019 року попередню інвестиційну угоду, що стосується будівництва блоків №№3 / 4 АЕС "Чорнавода" (Румунія). 

«Турбоатом» відвантажив конденсатор на Південно-Українську АЕС

Status Quo
Новини Харкова
07.05.2019
АТ "Турбоатом" (Харків) в квітні завершило відвантаження блочно-модульного конденсатора для блоку №3 Южно-Української АЕС (Миколаївська обл.). Про це повідомили на підприємстві. Відвантаження почалася в лютому. Робота проведена за договором ВП «Атомкомплект» НАЕК "Енергоатом" і "Турбоатому".  

«Енергоатом» уклав договір з CНВО «Імпульс» на поставку обладнання для вимірювання концентрації бору вартістю 121 млн грн

Енергореформа
07.05.2019
ПрАТ "Северодонецьке науково-виробниче об'єднання (СНВО) "Імпульс" до 31 січня 2020 року надасть обладнання для вимірювання концентрації бору для ВП" Южно-Українська АЕС" Держпідприємства "НАЕК "Енергоатом".
Відповідний договір вартістю 121 млн грн сторони за підсумками аукціону уклали 3 травня. 

АНОНС: Європейський FORATOM запрошує в Бухарест (Румунія) 26 червня 2019 року на 1-шу щорічну ядерну конференцію під назвою «Ядерний світ в мінливому світі»

Інформуємо, що Європейський  Форатом запрошує 26 червня 2019 в Бухаресті (Румунія) приєднатися під час міжнародної конференції до обговорення головних викликів, що впливають на енергетичний сектор ЄС,  продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків та яким чином промисловість може забезпечити потрібний рівень кваліфікованої підтримки експлуатації. 

Франція відклала відмову від атомних потужностей на 10 років

ЛІГА.Бізнес
ЕлектроВісті
03.05.2019
Рішення про скорочення атомних потужностей у Франції на 25% відкладають до 2035 року.

Франція відкладає заплановане скорочення частки ядерної енергетики в структурі генерації електроенергії до 50% з 2025 до 2035 року. Відповідний законопроект був представлений Раді міністрів 30 квітня. Зараз атомна генерація забезпечує близько 75% електроенергії в країні. 

В ЄС розраховують на своєчасний запуск енергоринку у 2019 році — Мінгареллі

УНІАН, Українські Новини,
Делова столиця, Апостроф,
Delo.ua
26.04.2019 
В ЄС вірять, що реформи, які були розпочаті п'ять років тому, продовжаться зі зміною керівництва в Україні, повідомляє УНІАН.
Європейський союз підтримує Україну в її прагненні реалізувати низку структурних реформ. Зокрема у Євросоюзі кажуть про важливість продовження енергореформи — запуск енергоринку з 1 липня 2019 року. Про це повідомив Хьюг Мінгареллі, керівник Представництва ЄС в Україні.

Страх зміни клімату підвищив підтримку ядерної енергетики в Фінляндії

Atominfo.Ru
25.04.2019
Побоювання з приводу наслідків зміни клімату підвищили рівень підтримки жителями Фінляндії ядерної енергетики. Це показало опитування тисячі чоловік, проведене на замовлення об'єднання фінських енергокомпаній "Energiateollisuus ry" ("Енергіатеоллісуус рю"). 

Профільний комітет ВР просить Кабмін скликати Координаційний центр із забезпечення реформи ринку е/е

Енергореформи, ЕлектроВісті
EIR Center, Uaenergy
25.04.2019
Комітет ВР з питань паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), ядерної політики та ядерної безпеки запропонував уряду доручити скликати Координаційний центр із забезпечення впровадження нового ринку е/е для врегулювання нагальних проблем, що перешкоджають повноцінному запуску нової моделі оптового ринку е/е.
Лист з відповідним проханням направлено прем'єр-міністру Володимиру Гройсману 16 квітня 2019 року, повідомив голова профільного комітету ВР Олександр Домбровський в Facebook, передає Енергореформи. 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з робочим візитом відвідав ЦСВЯП

Енергоатом, Міненерговугілля України,
УНИАН, EIR Center 
26.04.2019

Під час пам’ятних заходів, що відбувались 26 квітня 2019 року в зоні відчуження Чорнобильської АЕС та були присвячені 33-м роковинам техногенної катастрофи на ЧАЕС, урядова делегація на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом відвідала будівельний майданчик Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). 

Уряд зобов'язав держкомпанії віддавати 90% прибутку в бюджет

 УНІАН, Укрінформ, 24.04.2019 

Кабінет міністрів України збільшив на 2019 рік норматив відрахувань чистого прибутку в бюджет для держкомпаній до 90% із 75%. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.

Прес-реліз: FORATOM підкреслює необхідність інвестування в усі низьковуглецеві технології для вирішення проблем клімату

Брюссель, 2 квітня 2019 р.

foratom.org

Наразі світ зіткнувся з великою проблемою глобального потепління, пов’язаною з можливою незворотною зміною клімату.  Важливою умовою для її уникнення є не перевищення температури на 1,5 градусів. Для Європи це означає повну декарбонізацію її економіки до 2050 року. Така декарбонізація потребує адекватного фінансування та інвестицій у ВСІ низьковуглецеві технології. 

Представникам членів Асоціації «УЯФ» присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2018 року

Офіційне інтернет-представництво Президента України

president.gov.ua, 08.04.2019

Вітаємо представників членів Асоціації «УЯФ» - АТ «Турбоатом» та НАЕК «Енергоатом» - УССА Олександра Миколайовича, ПАЦЮКА Сергія Трохимовича, ВАВІЛОВА Олександра Васильовича, ШАВЛАКОВА Олександра Володимировича, ФЕОФЕНТОВА Миколу Олексійовича, а також колег Національної академії наук України та колективи Южно-Українського енергокомплексу та Запорізької атомної електростанції із визнанням їх роботи та присудженням Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року за роботу «Розробка і впровадження конденсаторів парових турбін атомних електростанцій». Головному фахівцю турбоустановок ЗАЕС Олександру Панченку премію присуджено посмертно.

Президент України Петро Порошенко видав Указ щодо підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері її використання

УКРІНФОРМ, 05.04.2019

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінет Міністрів України невідкладно внести на розгляд Верховної Ради законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницька АЕС Енергоатом.

Крім цього, Президент доручив Кабміну вживати заходів, спрямованих на всебічну підтримку та реалізацію пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна — Європейський Союз», забезпечити невідкладно створення власного виробництва ядерного палива для вітчизняних АЕС, сприяти впровадженню малих модульних реакторів та інше. 

Новий ринок електроенергії повинен стати конкурентним для всіх без винятку - Український ядерний форум

УНІАН, 04.04.2019

Асоціація УЯФ закликає Уряд, НКРЕКП та Верховну Раду України створювати недискримінаційні умови на ринку електроенергії для добросовісної конкуренції всіх суб’єктів ринку без обмежень та виключень, оскільки саме конкуренція є головним чинником, що забезпечить найнижчі ціни на електроенергію для населення та промисловості. Про це йдеться в позиційному документі «Українського ядерного форуму». 

Проведено приймальні випробування програмно-технічного комлексу керуючої системи безпеки для енергоблоку №5 Запорізької АЕС

Енергоатом, 29.03.2019

У лютому 2019 року на майданчику ПрАТ «СНВО «Імпульс» проведено приймальні випробування програмно-технічних комплексів третіх каналів керуючих систем безпеки (ПТК КСБ-3) для енергоблоку № 5 Запорізької АЕС, виготовлених в рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС в рамках кредиту ЄБРР і Євратом на підвищення безпеки і модернізацію українських АЕС. 

Початок будівництва блоку з китайським малим реактором ACP-100 заплановано на 31 грудня 2019 року

Sinoatom.RU, 26.03.2019

Китайська корпорація CNNC опублікувала друге повідомлення про розгляд ОВОС для демонстраційного проекту малого реактора ACP-100.

NuScale Power розглядає можливість застосування малих модульних реакторів в Румунії

Atominfo.RU, 26.03.2019

Компанія "NuScale Power" уклала угоду з румунською компанією "Societata Nationala Nuclearelectrica SA" (SNN SA), відповідно до якої будуть вивчені можливості використання малих модульних реакторів в Румунії.

Ядерний страховий пул застрахував відповідальність НАЕК

Fin.org.ua, 25.03.2019

НАЕК «Енергоатом» і страхова компанія «ПРОСТО-страхування» від імені Ядерного страхового пулу України (ЯСПУ) 22 березня 2018 року уклали договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності за ядерний збиток вартістю 191,1 млн грн (5,07 млн спеціальних прав запозичення, СПЗ).

Енергоатом першим серед державних підприємств провів зовнішню оцінку корупційних ризиків

Енергоатом, 22.03.2019

ДП «НАЕК «Енергоатом» першим серед державних підприємств провело зовнішню оцінку корупційних ризиків у своїй діяльності. Оцінка проводилася на виконання вимог ч. 2 ст. 61 Закону України «Про запобігання корупції». 

АТ «КІЕП» здійснить переоцінку надійності існуючих конструкцій енергоблоків №3 та 4 ХАЕС за 13,3 млн грн

ExPro 
ЭлектроВести
19.03.2019

НАЕК «Енергоатом» 15 березня уклав договір з АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» («КІЕП») на проведення в 2019 р актуалізації обстеження і підтвердження довговічності та надійності існуючих будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС. 

Міненерго продовжило термін подачі заявок для участі в конкурсі з вибору партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС»

Сайт Міненерговугілля, 14.03.19

UAenergy.org, 19.03.2019
Укррудпром
UA Energy
"Строк подання заявки на участь у конкурсі – до 17:30 60 календарного дня, з дати публікації цього Повідомлення (з 14 березня 2019 року - ред.)" - повідомили в Міненерговугілля.
Перший строк обмежувався 45 днями з 21 січня 2019 року, тобто прийом заявок  мав завершитись на початку березня. Новий термін прийому заявок завершиться в травні 2019 року. 

Порошенко анонсував добудову Хмельницької АЕС і створення енергомосту з ЄС

ТСН
УНИАН
18.03.2019
Україна планує добудувати два блоки Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) і створити енергоміст Україна-ЄС.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час відвідування Хмельницької АЕС, пише у понеділок, 18 березня, УНІАН. 

Президент на Хмельницькій АЕС: Україна може увійти до пулу країн-виробників ядерних реакторів

Офіційний сайт Президента України, 18.03.2019

«Радий, що маю однодумців серед українських атомщиків. Вами проголошена амбітна ціль – увійти до пулу країн, що займаються виробництвом ядерних реакторів. П'ятнадцять років тому про це мріяти не могли. А в України все для цього є», - сказав Петро Порошенко. 

Нам вдалося подолати монопольну залежність української атомної генерації від російського ядерного палива – Президент

Офіційний сайт Президента України, 18.03.2019

Президент Петро Порошенко відзначає внесок українських енергетиків-атомщиків у процес укріплення української держави та забезпечення енергетичної незалежності України.

Ціна на уранову продукцію Кропивниччини є збитковою, - директор ДП "Схід ГЗК"

Depo.Кіровоград, 15.02.2019
 
Собівартість видобутку урану на Інгульській, Смолінській та Новокостянтинівській шахтах коливається від 79-и до 143-х доларів за кілограм. НКРЕКП затвердила ціну у розмірі 75 доларів за кілограм.

Президент привітав харківський "Турбоатом" з 85-ю річницею заснування

Офіційний сайт Президента України

14.02.2019
Fin.org.ua
Прямий онлайн
Сегодня (сайт издания)
Виступаючи перед харків’янами з нагоди 85-ї річниці від дня заснування акціонерного товариства «Турбоатом», Глава держави привітав колектив підприємства з ювілеєм та побажав «нових потужних турбін,  яскравих інженерних рішень і належної винагороди за творчу працю». 

Громадьска рада при Держатомрегулювання заявила про недовіру до керівника національного регулятора з ядерної та радіаційної безпеки

13 лютого 2019 була оприлюднена Відкрита заява Громадської ради при Держатомрегулювання, до складу якої входить представник Дирекції Асоціації УЯФ. 

ЄС потрібна ядерна енергетика для забезпечення стійкого, низьковуглецевого майбутнього

foratom.org

Брюссель, 7 лютого 2019 року: Ядерна енергетика може допомогти Європейському Союзу досягти стійкого і низьковуглецевого майбутнього, одночасно забезпечивши людей надійною та доступною електроенергією. 

Казатомпром планує добути більше 22,7 тисячі тонн урану в 2019 році

ТАСС, 08.02.2019

Казахстанська національна атомна компанія "Казатомпром" планує видобути в 2019 році близько 22750 тонн урану.

Укренерго звинуватило Міністерство енергетики в блокуванні запуску ринку електроенергії

УНІАН, 06.02.2019

Голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук під час круглого столу у комітеті ТЕК Верховної Ради «Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання» звинуватив Міністерство енергетики та вугільної галузі у блокуванні робіт з розробки програмного забезпечення для запуску нового ринку електроенергії.

Мінфін отримав право на управління "Укренерго"

УКРІНФОРМ, 06.02.2019
  

Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК "Укренерго", повідомляє УНН з посиланням на Міністерство фінансів України. 

Green Frog Award для Енергоатома

Енергоатом, 05.02.2019

НАЕК «Енергоатом» отримав відзнаку в конкурсі Deloitte Sustainability Report Award − The Green Frog Award (GFA) 2018 за демонстрацію кращих показників стійкості та стратегічних зобов’язань, оприлюднених у Нефінансовому звіті Компанії.

Атомна галузь Франції підписала стратегічний контракт з урядом

AtomInfo.Ru, 30.01.2019

 
Атомна галузь Франції підписала "стратегічний контракт" з урядом країни, повідомляє "World Nuclear News".

Іран заявив про намір побудувати нові два блоки АЕС

trend.az, 23.01.2019   
 
Іран серйозно просунувся в ядерній сфері: на порядок денний винесено питання будівництва нового ядерного реактора. Про це сказав Четвертому каналу Ірану голова Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі.

FORATOM оголосив пріоритети своєї діяльності у 2019 році: кліматичні зміни, сталий розвиток та робочі місця

14 січня 2019, foratom.org

Президент FORATOM Теодор Чіріка і генеральний директор Ів Дебазей висвітлили пріоритети асоціації на 2019 рік. 

Президія НАН України започаткувала нову Цільову програму наукових досліджень в сфері ядерних та радіаційних технологій

Енергоатом, 17.01.2019

Нову Цільову програму наукових досліджень Національної  академії наук України «Ядерні та радіаційні технології для енергетичного сектору і суспільних потреб» на 2019-2023 роки започатковано постановою Президії НАНУ. Постанову було прийнято 16 січня за результатами засіданні Президії Академії, яке відбулось під головуванням президента НАНУ Бориса Патона і було присвячене підсумкам виконання Цільової комплексної програми наукових досліджень «Наукове забезпечення розвитку ядерно-енергетичного комплексу та перспективних ядерних технологій» (була започаткована у лютому 2016 року). 

«Енергоатом» оголосив про початок громадських слухань щодо будівництва блоків №3-4 Хмельницької АЕС

Интерфакс-Украина
Бизнес.Цензор.Нет
Энергореформа, Укррудпром
Страна, 1К, UA Energy, 
112.ua, Fixygen
15.01.2019
 
Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" оголосило про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) запланованих до будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС (Х3/Х4).

Китай експлуатує вже 46 ядерних ректора

Дзеркало тижня (Сайт видання), 11.01.2019

На сході Китаю після безперервної роботи протягом семи днів ввели в повну комерційну експлуатацію першу чергу нової атомної електростанції в провінції Шаньдун.

NEI перерахував сім речей, які повинен знати про атомну енергетику новий склад парламенту США

03.01.2019

nei.org

Інститут NEI, який виступає в якості лобістів атомної галузі, опублікував список з семи пунктів, який повинен знати про атомну енергетику новий склад парламенту США.

Архів