Новини

АТ «КІЕП» здійснить переоцінку надійності існуючих конструкцій енергоблоків №3 та 4 ХАЕС за 13,3 млн грн

ExPro 
ЭлектроВести
19.03.2019

НАЕК «Енергоатом» 15 березня уклав договір з АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» («КІЕП») на проведення в 2019 р актуалізації обстеження і підтвердження довговічності та надійності існуючих будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС. 

Міненерго продовжило термін подачі заявок для участі в конкурсі з вибору партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС»

Сайт Міненерговугілля, 14.03.19

UAenergy.org, 19.03.2019
Укррудпром
UA Energy
"Строк подання заявки на участь у конкурсі – до 17:30 60 календарного дня, з дати публікації цього Повідомлення (з 14 березня 2019 року - ред.)" - повідомили в Міненерговугілля.
Перший строк обмежувався 45 днями з 21 січня 2019 року, тобто прийом заявок  мав завершитись на початку березня. Новий термін прийому заявок завершиться в травні 2019 року. 

Порошенко анонсував добудову Хмельницької АЕС і створення енергомосту з ЄС

ТСН
УНИАН
18.03.2019
Україна планує добудувати два блоки Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) і створити енергоміст Україна-ЄС.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час відвідування Хмельницької АЕС, пише у понеділок, 18 березня, УНІАН. 

Президент на Хмельницькій АЕС: Україна може увійти до пулу країн-виробників ядерних реакторів

Офіційний сайт Президента України, 18.03.2019

«Радий, що маю однодумців серед українських атомщиків. Вами проголошена амбітна ціль – увійти до пулу країн, що займаються виробництвом ядерних реакторів. П'ятнадцять років тому про це мріяти не могли. А в України все для цього є», - сказав Петро Порошенко. 

Нам вдалося подолати монопольну залежність української атомної генерації від російського ядерного палива – Президент

Офіційний сайт Президента України, 18.03.2019

Президент Петро Порошенко відзначає внесок українських енергетиків-атомщиків у процес укріплення української держави та забезпечення енергетичної незалежності України.

Ціна на уранову продукцію Кропивниччини є збитковою, - директор ДП "Схід ГЗК"

Depo.Кіровоград, 15.02.2019
 
Собівартість видобутку урану на Інгульській, Смолінській та Новокостянтинівській шахтах коливається від 79-и до 143-х доларів за кілограм. НКРЕКП затвердила ціну у розмірі 75 доларів за кілограм.

Президент привітав харківський "Турбоатом" з 85-ю річницею заснування

Офіційний сайт Президента України

14.02.2019
Fin.org.ua
Прямий онлайн
Сегодня (сайт издания)
Виступаючи перед харків’янами з нагоди 85-ї річниці від дня заснування акціонерного товариства «Турбоатом», Глава держави привітав колектив підприємства з ювілеєм та побажав «нових потужних турбін,  яскравих інженерних рішень і належної винагороди за творчу працю». 

Громадьска рада при Держатомрегулювання заявила про недовіру до керівника національного регулятора з ядерної та радіаційної безпеки

13 лютого 2019 була оприлюднена Відкрита заява Громадської ради при Держатомрегулювання, до складу якої входить представник Дирекції Асоціації УЯФ. 

ЄС потрібна ядерна енергетика для забезпечення стійкого, низьковуглецевого майбутнього

foratom.org

Брюссель, 7 лютого 2019 року: Ядерна енергетика може допомогти Європейському Союзу досягти стійкого і низьковуглецевого майбутнього, одночасно забезпечивши людей надійною та доступною електроенергією. 

Казатомпром планує добути більше 22,7 тисячі тонн урану в 2019 році

ТАСС, 08.02.2019

Казахстанська національна атомна компанія "Казатомпром" планує видобути в 2019 році близько 22750 тонн урану.

Укренерго звинуватило Міністерство енергетики в блокуванні запуску ринку електроенергії

УНІАН, 06.02.2019

Голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук під час круглого столу у комітеті ТЕК Верховної Ради «Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання» звинуватив Міністерство енергетики та вугільної галузі у блокуванні робіт з розробки програмного забезпечення для запуску нового ринку електроенергії.

Мінфін отримав право на управління "Укренерго"

УКРІНФОРМ, 06.02.2019
  

Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК "Укренерго", повідомляє УНН з посиланням на Міністерство фінансів України. 

Green Frog Award для Енергоатома

Енергоатом, 05.02.2019

НАЕК «Енергоатом» отримав відзнаку в конкурсі Deloitte Sustainability Report Award − The Green Frog Award (GFA) 2018 за демонстрацію кращих показників стійкості та стратегічних зобов’язань, оприлюднених у Нефінансовому звіті Компанії.

Атомна галузь Франції підписала стратегічний контракт з урядом

AtomInfo.Ru, 30.01.2019

 
Атомна галузь Франції підписала "стратегічний контракт" з урядом країни, повідомляє "World Nuclear News".

Іран заявив про намір побудувати нові два блоки АЕС

trend.az, 23.01.2019   
 
Іран серйозно просунувся в ядерній сфері: на порядок денний винесено питання будівництва нового ядерного реактора. Про це сказав Четвертому каналу Ірану голова Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі.

FORATOM оголосив пріоритети своєї діяльності у 2019 році: кліматичні зміни, сталий розвиток та робочі місця

14 січня 2019, foratom.org

Президент FORATOM Теодор Чіріка і генеральний директор Ів Дебазей висвітлили пріоритети асоціації на 2019 рік. 

Президія НАН України започаткувала нову Цільову програму наукових досліджень в сфері ядерних та радіаційних технологій

Енергоатом, 17.01.2019

Нову Цільову програму наукових досліджень Національної  академії наук України «Ядерні та радіаційні технології для енергетичного сектору і суспільних потреб» на 2019-2023 роки започатковано постановою Президії НАНУ. Постанову було прийнято 16 січня за результатами засіданні Президії Академії, яке відбулось під головуванням президента НАНУ Бориса Патона і було присвячене підсумкам виконання Цільової комплексної програми наукових досліджень «Наукове забезпечення розвитку ядерно-енергетичного комплексу та перспективних ядерних технологій» (була започаткована у лютому 2016 року). 

«Енергоатом» оголосив про початок громадських слухань щодо будівництва блоків №3-4 Хмельницької АЕС

Интерфакс-Украина
Бизнес.Цензор.Нет
Энергореформа, Укррудпром
Страна, 1К, UA Energy, 
112.ua, Fixygen
15.01.2019
 
Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" оголосило про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) запланованих до будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС (Х3/Х4).

Китай експлуатує вже 46 ядерних ректора

Дзеркало тижня (Сайт видання), 11.01.2019

На сході Китаю після безперервної роботи протягом семи днів ввели в повну комерційну експлуатацію першу чергу нової атомної електростанції в провінції Шаньдун.

NEI перерахував сім речей, які повинен знати про атомну енергетику новий склад парламенту США

03.01.2019

nei.org

Інститут NEI, який виступає в якості лобістів атомної галузі, опублікував список з семи пунктів, який повинен знати про атомну енергетику новий склад парламенту США.

Архів