Наші учасники

Дійсні члени

ДП «НАЕК «Енергоатом»

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» створено у жовтні 1996 року. Компанія є оператором усіх діючих атомних електростанцій України. Її основна мета — збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації.

ДП «СхідГЗК»

Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» - це один з 28 уранодобувних центрів світу, серед яких він знаходиться в першій десятці,а також є найбільшим у Європі. Східний гірничо-збагачувальний комбінат – єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату.

ПрАТ «СНВО «Імпульс»

Приватне акціонерне товариство "Сєвєродонецьке науково-виробниче об'єднання "Імпульс" - лідируючий в Україні розробник, виробник і постачальник високонадійних систем контролю і управління для атомної енергетики і залізниць. Основні напрямки діяльності - розробка, виробництво та впровадження програмно-технічних комплексів АСУ ТП для різних галузей промисловості: атомної і теплової енергетики, хімії, нафтохімії, металургійної, газової та інших. На базі розробок НВО «Імпульс» випущено більше 20 тис. систем контролю і управління. 

ПАТ «НВП «Радій»

Публічне акціонерне товариство "Науково-виробниче підприємство «Радій» є провідним на Україні розробником і постачальником програмно-технічних комплексів для систем забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій. За час своєї діяльності фахівцями підприємства розроблені унікальні технології, які не мають аналогів в світовій практиці, що визнано рядом міжнародних експертних організацій. ПАТ «НВП« Радій» є новатором в області розробки і установки інформаційно-керуючих систем на базі FPGA для АЕС і дослідницьких реакторів. На сьогодні ПАТ «НВП« Радій» має понад 100 встановлених систем і успішно пройшов SIL 3 сертифікацію для нової платформи RadICS, демонструючи при цьому технічну і технологічну компетентність для забезпечення безпеки і ефективності роботи ядерних об'єктів. 

АТ «Південтеплоенергомонтаж»

Історія Акціонерного товариства "Південтеплоенергомонтаж" нерозривно пов’язана з історією розвитку енергетики Радянського Союзу. За минулі 85 років роботи, товариство пройшло великий шлях розвитку – від монтажу котлів, парових машин, турбін, технологічного обладнання промислових підприємств невеликої потужності до монтажу обладнання ТЕС з турбогенераторами потужністю 800 МВт, парогенераторами - 2650 тон пари на годину, монтажу обладнання АЕС з реакторами та турбогенераторами потужністю 440 та 1000 МВт.

Об’єднання «Ядерний страховий пул»

Об'єднання страховиків «Ядерний страховий пул» створено у 2003 р. на виконання міжнародних зобов’язань України за Віденською (1963 р.) Конвенцією про цивільну відповідальність за ядерну шкоду. Положення про Пул затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2003 р. N 953. Основним завданням Пулу є організація та координація страхування і перестрахування українських ядерних ризиків, ризиків при транзитному транспортуванні територією України ядерних матеріалів, прийняття у перестрахування ризиків закордонних ядерних операторів. Страхування цивільної відповідальності операторів ядерних установок є необхідною передумовою для реалізації цілої низки міжнародних проектів у ядерній енергетиці країни, в тому числі – будівництва нового саркофагу на ЧАЕС.

АТ «ХІ «Енергопроект»

Акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» був заснований в 1932 році як проектний відділ тресту «Укренергобуд», що влився до Всесоюзного спеціалізованого проектного тресту «Теплоелектропроект». Основною спеціалізацією інституту з часу його заснування було проектування електростанцій, підстанцій та електричних мереж.

ТОВ «НВП Моноліт Енерго»

Основні напрямки діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю ""НВП Моноліт Енерго": Розробка і постачання програмно-математичного, технічного та інших видів забезпечення інформаційно-керуючих систем (ІКС), програмно-технічних комплексів (ПТК), технічних засобів автоматизації (ТЗА), їх складових частин і підсистем різного призначення (далі по тексту - ПРОДУКЦІЇ) для комплексної автоматизації об'єктів промисловості, атомних, теплових і гідроелектростанцій. Проведення пуско-налагоджувальних робіт, введення в дію ПРОДУКЦІЇ. Сервісне обслуговування ПРОДУКЦІЇ, в тому числі гарантійне обслуговування, авторський нагляд, інженерний супровід, (далі - сервісне обслуговування). Розробка програмного забезпечення різного призначення за вихідними даними замовників. Проведення теоретичних і прикладних досліджень в області автоматизації.

ENCONET Consulting G.m.b.H

ENCONET Consulting Ges.mbH - консалтингова компанія, що базується у Відні, яка здійснює свою діяльність на європейському ринку послуг в галузі управління та інжинірингу з 1994 року. Консалтингові послуги, що надаються компанією, охоплюють сфери аналізу, проектування, будівництва, експлуатації, управління, техобслуговування та технічної підтримки ядерних установок та інших комплексних промислових установок. В Україні під управлінням компанії ENCONET Consulting Ges.mbH (ENCO) діє JSO. Фінансований ЄС проєкт, метою якого є підтримка в управлінні Інструментом співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ), відомий також як Спільний офіс підтримки (JSO) Європейської Комісії в Києві.  Основна мета JSO є підтримка просування ефективної культури безпеки в Україні відповідно до принципів Конвенції МАГАТЕ про ядерну безпеку та відповідно до положень Договору про EURATOM.

АТ "Турбоатом"

Акціонерне товариство «Турбоатом» — одне з найбільших у світі турбінобудівних підприємств. Спеціалізується на виробництві парових турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій. Здійснює повний цикл виробництва: проектування, виготовлення, постачання, налагодження та фірмове обслуговування турбінного устаткування для всіх типів електростанцій.

ТОВ «НТ-Інжиніринг»

Товариство з обмеженою відповідальністю «НТ-Інжиніринг» заснована у 2010 році. Основними напрямками діяльності НТ-Інжиніринг є поводження з радіоактивними відходами, інжиніринг у галузі атомної енергетики, а також питання ядерної та радіаційної безпеки. В напрямку поводження з радіоактивними відходами НТ-Інжиніринг є однією з провідних приватних компаній в Україні. В напрямку інжинірингу у галузі атомної енергетики НТ-Інжиніринг фокусується на інноваційних технологіях, які дозволяють підвищити ефективність роботи ядерних генеруючих потужностей, забезпечуючи  високий рівень їхньої безпеки. Ефективність діяльності НТ-Інжиніринг забезпечується також наявністю в складі її афілійованих організацій двох дослідницьких інститутів - «Чорнобильського інституту досліджень і розвитку» та «Інститут інновацій ядерної енергетики», які займаються науково-дослідницькою та науково-практичною діяльністю у відповідних сферах.   Крім того, дочірня компанія «НТ-Експлорейшин» надає повний спектр послуг із поводження з небезпечними відходами, від виявлення та обстеження місць накопичення небезпечних речовин, до їх вилучення, транспортування і знешкодження. 

Асоційовані члени

Державний концерн «Ядерне паливо»

Основною метою діяльності Концерну є створення виробництва ядерного палива. Концерн утворено для: вдосконалення управління атомно-промисловим комплексом; розвитку уранового та цирконієвого виробництва; створення виробництва елементів власного ядерного палива та потужностей з фабрикації тепловиділяючих збірок; досягнення світового рівня конкурентоспроможності продукції і отримання прибутку від провадження виробничої, інвестиційної, комерційної, торговельної, фінансової, посередницької та іншої господарської діяльності в порядку та на умовах, установлених законодавством та Статутом.

Корпорація «Українські атомні прилади і системи»

Стратегічною метою корпорації є комплексне облаштування промислових підприємств і організацій, що охоплює повний цикл робіт від початку проектування до технічного супроводу в процесі експлуатації. Створення комплексного устаткування, що виконує наступні функції: радіаційний, дозиметричний і радіоекологічний контроль і моніторинг, а також виявлення та ідентифікація ядерних і радіоактивних матеріалів; безпечне поводження з радіоактивними відходами, забезпечення фізичного захисту та радіаційної безпеки об'єктів поводження з радіоактивними відходами, контроль параметрів технологічного середовища промислових підприємств; екологічний контроль та моніторинг промислових підприємств і територій, що знаходяться в зоні їх впливу; модернізація і створення теплоенергетичних установок на основі когерентних технологій. А також, створення автоматизованих систем безпеки і спостереження.

ТОВ «НВП «АТОМКОМПЛЕКС ПРИЛАД»

Науково-виробниче підприємство «Атомкомплексприлад» створене у 1991 році. Підприємство здійснює повний комплекс робіт з створення та впровадження систем радіаційного контролю та моніторингу, гарантійного та післягарантійного сервісного обслуговування, методичного та метрологічного супроводу, навчання персоналу, розробки методик вимірювань та підготовки проб. Підприємство має виробничу базу, конструкторське бюро, радіоізотопну лабораторію. При підприємстві працює акредитована лабораторія, що спеціалізується на сертифікації за показниками радіаційної безпеки продукції, призначеної для використання у ядерній енергетиці. Підприємство здійснює поставки обладнання радіаційного контролю за програмами МАГАТЕ, бере участь у проектах Європейської комісії, є представником закордонних фірм в Україні, має досвід участі в державних та європейських тендерах, сертифікації приладів та методик, є корпоративним постачальником НАЕК «Енергоатом».

ПрАТ «КЦКБА»

Приватне акціонерне товариство "Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування" - машинобудівна компанія, що спеціалізується в області розробки і виробництва арматури і пневмогідроагрегатів для об'єктів атомної і теплової енергетики, хімічної промисловості, нафтогазового комплексу, авіакосмічної галузі та інших. Наявність сучасного виробництва і власної випробувальної бази дозволяє у короткі терміни виконувати весь комплекс робіт: отримання ТЗ - проектування - виготовлення - випробування - постачання замовнику - сервісне обслуговування і ремонт продукції. Основними напрямками діяльності підприємства є: - Арматура для АЕС и ТЕС (Розробка і виробництво трубопровідної арматури необхідної для систем забезпечення безпеки АЕС і ТЕС). - Агрегати для космосу та авіації (Розробка і виробництво малогабаритних пневмогідроагрегатів для різних систем космічної та авіаційної техніки). - Загальнопромислова арматура (Розробка і виробництво трубопровідної арматури для підприємств нафтової, газової та хімічної промисловості, систем магістрального і місцевого водопостачання, вентиляційних систем). - Технічний контроль (Проведення технічного контролю, діагностики та кваліфікаційних випробувань обладнання для АЕС та інших відповідальних об'єктів на базі діагностичного обладнання і спеціальних випробувальних стендів).

ДП «ДНТЦ ЯРБ»

Для всебічної науково-технічної підтримки державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, спрямованої на захист населення і навколишнього середовища від радіаційного впливу техногенного походження, постановою Кабінету Міністрів України № 52 від 3 лютого 1992 року був створений Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ). Свою діяльність ДНТЦ ЯРБ розпочав 19 березня 1992 року після державної реєстрації в органах місцевої виконавчої влади. Згідно із Розпорядженням Кабінету міністрів України від 9 серпня 2001 року N 354-р ДНТЦ ЯРБ підпорядкований Держатомрегулюванню України.

Нині ДП "ДНТЦ ЯРБ" за своїм статусом, тематичним спрямуванням, програмно-технічним оснащенням, кваліфікації та чисельності персоналу є провідною спеціалізованою організацією в Україні, що виконує функції наукового, аналітичного, технічного, інформаційного, методичного, інженерного, консультативного й експертного супроводу діяльності Державної інспекції з ядерного регулювання України.

АТ «КІЕП»

Акціонерне товариство "Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" займає лідируючі позиції в Україні в сфері розробки і реалізації проектів атомної, теплової і нетрадиційної енергетики, а також в сфері житлово-цивільного будівництва. У 2018 році інституту виповнилося 85 років! На сьогоднішній день КІЕП володіє сучасними технологіями в галузі проектування і будівництва атомних і теплових електростанцій, а також працює в декількох суміжних галузях, що належать до експлуатації АЕС і ТЕС. КІЕП забезпечує повний комплекс послуг, які включають в себе виконання передпроектних робіт, розробку комплексної проектної документації, супровід будівництва, інженерну підтримку АЕС і ТЕС на всіх стадіях життєвого циклу їх експлуатації. Розробка проектів утилізації радіоактивних відходів і безпечного поводження з відпрацьованим ядерним паливом на АЕС є одними з важливих напрямків діяльності КІЕП. Добре відомі проекти тимчасових сховищ відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) на майданчику Чорнобильської АЕС (СВЯП-1 та СВЯП-2) для палива РВПК-1000 здійснюються при безпосередній участі КІЕП. Ще один проект КІЕП, що має загальнодержавне значення для України, ЦСВЯП (централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива), реалізується з метою вирішення проблеми зберігання відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. 

НВП «Хартрон-Енерго ЛТД» (ТОВ)

Науково-виробниче підприємство «ХАРТРОН-ЕНЕРГО ЛТД» було створене в 1998 році. Основним напрямом діяльності НВП «ХАРТРОН-ЕНЕРГО ЛТД» є проектування, виробництво, постачання, введення в експлуатацію, технічне і гарантійне обслуговування технічних засобів автоматизованих систем управління і електронних приладів для об'єктів народного господарства. НВП «ХАРТРОН-ЕНЕРГО ЛТД» - затверджений корпоративний постачальник ДП НАЕК «Енергоатом» з наданим правом розробки, виготовлення і постачання своєї апаратури для АЕС. Апаратура, розроблена і виготовлена НВП «ХАРТРОН-ЕНЕРГО ЛТД», успішно експлуатується на всіх атомних станціях України.