2021

Відкритий лист світових лідерів глобальної ядерної промисловості: Нульові викиди потребують ядерної енергетики

Світові лідери глобальної ядерної промисловості зустрілися на The Leaders Summit on Climate Change, щоб наголосити на необхідності термінових дій для вирішення проблем клімату. В рамках даного Саміту було підписано Відкритий лист "Net Zero Powers Nuclear (Нульові викиди потребують ядерної енергетики). 

Розвинена європейська промисловість потребує стабільного постачання низьковуглецевої енергії

Брюссель, 5 травня 2021 року: FORATOM привітав оновлену промислову стратегію 2020 року, оприлюднену Європейською Комісією, зокрема її акцент на інноваціях, конкуренції та потенціалі Європи щоб очолити зелений перехід.  

Досягнення доступної низьковуглецевої Європи можливе завдяки ядерному водню

Брюссель, 4 травня 2021 року: Згідно опублікованому FORATOM позиційному документу, ядерне енергетика є ідеальним рішенням для виробництва низьковуглецевого та доступного водню у великих обсягах. Це може буде ключом, оскільки Європа прагне трансформувати всі частини своєї економіки, включаючи транспорт та промисловість. 

35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, в 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, ми хотіли б згадати тих, перед ким ми в невідплатному боргу.
Ми дякуємо всім героям-чорнобильцям! 

Єврокомісію просять включити атомну енергетику в офіційний реєстр екологічно чистих видів генерації

Представники атомної індустрії Європи звернулися до Європейської комісії із закликом включити ядерну енергетику в «Таксономію ЄС із питань сталого фінансування» – перелік видів економічної діяльності, яким надаватимуть преференції за сприяння переходу до безвуглецевої енергетики.

Президенти семи країн звернулися до Євросоюзу із закликом підтримати розвиток атомної галузі

Лідери семи держав-членів Європейського Союзу написали листа в Європейську Комісію про роль атомної енергетики в кліматичної та енергетичної політики ЄС. Лист адресовано Урсулі фон дер Ляйен, президенту Європейської комісії, Франсу Тіммерманс, виконавчому віце-президенту, Майрід МакГіннесс, уповноваженому з фінансової стабільності, фінансових послуг і ринків капіталу, і Кадрі Сімсон, комісару з питань енергетики. 

Позиційний документ Nuclear for Climate «Нульовий рівень викидів потребує ядерної енергії»

Nuclear for Climate (Ядерна енергетика за збереження клімату) - ініціатива, що об’єднує ядерних фахівців та науковців із понад 150 асоціацій (Асоціація «Український ядерний форум» приєдналась до цієї ініціативи в 2015 році), опублікувала позиційному документі Net Zero Needs Nuclear (Нульовий рівень викидів потребує ядерної енергії).

Україна за сприяння Світового банку розпочинає розробку Водневої стратегії

В Україні стартує розробка Водневої стратегії, яка буде здійснюватися за сприяння Світового банку та із залученням авторитетних міжнародних компаній й вітчизняних експертів, Про це заявив заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Першої щорічної міжнародної конференції «Розвиток водневих технологій в Україні та у світі», яка триває в Києві. 

ДАЗВ має намір до літа обрати підрядника для будівництва сховища осклованих РАВ

Державне агентство з управління Зоною відчуження має намір розпочати будівництво сховища для збереження сховища осклованих високоактивних РАВ, які повертатимуться з Російської Федерації. Про це під час публічного звіту сказав в.о. голови ДАЗВ Андрій Пляцко. 

Кабмін затвердив новий статут "Енергоатома" з умовою доопрацювання

Кабінет міністрів на своєму засіданні 24 лютого затвердив статут НАЕК "Енергоатом" та надав один день на доопрацювання документу.  

Українська енергосистема потребує нових атомних потужностей

Вітчизняна енергосистема потребує будівництва нових атомних енергоблоків, заявив заступник міністра енергетики України Юрій Бойко під час панельної дискусії «Атомна енергетика: майбутнє галузі», яка відбулася 17 лютого в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка». 

Україна має відмовитись від перехресного субсидіювання в енергетиці

Про це заявив Директор Секретаріату європейського Енергетичного Співтовариства Янез Копач під час панельної дискусії 16 лютого 2021 року на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка».  

Спільна заява за результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС

11 лютого 2021 року в Брюсселі під співголовуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля відбулося 7-ме засідання Ради Асоціації Україна-ЄС. 

У ДНТЦ ЯРБ створено відокремлений підрозділ «Центр «ІНТЕНСА»

Наприкінці минулого року на базі реорганізованої Славутицької філії ДНТЦ ЯРБ створено відокремлений підрозділ «Центр інновації в ядерних технологіях для безпечного майбутнього» (ВП «Центр «ІНТЕНСА»). 

Президент України підписав указ, який увів у дію рішення РНБО про нейтралізацію загроз в атомній енергетиці

Володимир Зеленський, Президент України, підписав указ № 35/2021, який увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня «Про заходи з нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики і промисловості». 

Нова глобальна комісія, очолювана прем'єр-міністром Данії, зосередиться на тому, щоб поставити людей в основу енергетичних переходів

Нова ініціатива «Наше інклюзивне енергетичне майбутнє» - Глобальна комісія з орієнтованих на людей переходів до чистої енергії - була скликана д-ром Фатіхом Біролом, виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), а очолюватиме її Дан Йоргенсен, міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії. 

Канадська та європейська атомні галузі співпрацюють з метою просування чистої енергетики та нової ядерної енергії

Канадська ядерна асоціація (CNA) та Європейський атомний форум (FORATOM) підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) про співпрацю в ядерній галузі та розвитку чистих, інноваційних та передових ядерних технологій. 

Підприємства атомної галузі просять уряд сприяти терміновому погашенню заборгованості перед Енергоатомом

Десятки українських підприємств, які багато років працюють у галузі виробництва обладнання, виготовлення комплектуючих і створення систем управління для вітчизняних атомних електростанцій, звернулися до Прем’єр-міністра та в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка з листами про критичну ситуацію, що склалася в атомній енергетиці.

Енергоатом та КПІ підписали угоду про науково-технічне співробітництво

Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ) Михайло Згуровський підписали Угоду про науково-технічне співробітництво. 

Почали діяти нові вимоги до зняття з експлуатації ядерних установок

15 січня 2021 року набрали чинності “Загальні положення безпеки зняття з експлуатації ядерних установок”, розроблені й затверджені Державною інспекцією ядерного регулювання України у 2020 році. 

Архів