Енергоатом та КПІ підписали угоду про науково-технічне співробітництво
Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ) Михайло Згуровський підписали Угоду про науково-технічне співробітництво. Підписання відбулось у ході робочої зустрічі керівництва Енергоатома та КПІ 21 січня у приміщенні київської політехніки.
У ході зустрічі також було обговорено поглиблення співпраці у сфері підготовки спеціалістів для ядерної енергетики України, у тому числі запровадження дуальної форми освіти та інші нові підходи до підготовки кадрів.
Петро Котін запропонував керівництву КПІ більш активно використовувати у навчальному процесі потенціал учбово-тренувальних центрів (УТЦ) українських АЕС, в першу чергу унікальних можливостей Центру підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру (корпус «Г») Запорізької АЕС.
Нагадаємо, що Корпус «Г» має спеціалізовані навчальні лабораторії по різних напрямках. У залізобетонному ядрі споруди, яке імітує гермозону енергоблоку типу ВВЕР-1000, змонтовано унікальний тренажерний комплекс, до складу якого входить основне обладнання четвертої петлі реакторної установки, а також обладнання та системи, що забезпечують розбирання/збирання реактора, перевантаження ядерного палива, стенд для випробування приводів системи управління захисту (СУЗ) реактора.
Сторони також обговорили перспективи використання у навчальному процесі КПІ спеціального тренажеру для підготовки майбутніх атомників. Проєкт впровадження в Україні навчального тренажера для фахівців АЕС реалізується НАЕК «Енергоатом» та Аргонською національною лабораторією (один з провідних дослідницьких центрів США) за підтримки Міністерства енергетики США (U.S DOE). Тренажер є спеціалізованим програмним комплексом, що моделює процеси, технологічні системи, обладнання та системи управління атомним енергоблоком при різних умовах експлуатації АЕС.
Енергоатом також подарував КПІ обладнання комп'ютерного класу на 12 робочих місць, яке буде встановлено на кафедрі АЕС Теплоенергетичного факультету Національного технічного університету.