Кабмін затвердив новий статут "Енергоатома" з умовою доопрацювання

Джерело:  Українська енергетика, 24 лютого 2021
Кабінет міністрів на своєму засіданні 24 лютого затвердив статут НАЕК "Енергоатом" та надав один день на доопрацювання документу. Постанову Кабміну, якою затверджується Статут, представив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. Зауваження до статуту мали Міністерство фінансів та Національне агентство з питань запобігання корупції.
Статут був розроблений з метою виконання вимог щодо розмежування діяльності операторів системи передачі, виробників та постачальників електричної енергії відповідно до міжнародних зобов’язань у рамках виконання Третього енергетичного пакета ЄС.
До статуту також внесені зміни  щодо передачі НАЕК "Енергоатом" під сферу управління Кабінету Міністрів. Рішення було прийняте з одноденним доопрацюванням для урахування зауважень Мінфіну.
Зокрема, під час обговорення проекту міністр фінансів Сергій Марченко запропонував доопрацювати проєкт постанови частині приведення статуту у відповідність до вимог законодавства про аудит, фінансову звітність та бухгалтерський облік.
Водночас на минулому тижні на сайті НАЗК було оприлюднено висновок антикорупційної експертизи проекту постанови Кабінету міністрів "Про затвердження Статуту Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", в якому антикорупційне Агентство заявило про неможливість ухвалення документу у запропонованій редакції.
"За результатами антикорупційної експертизи проєкту Статуту Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", який пропонується затвердити проєктом постанови, Національне агентство ідентифікувало корупціогенний фактор, що унеможливлює його затвердження у запропонованій редакції, а саме звуження кола осіб, на яких поширюються вимоги Закону України "Про запобігання корупції" щодо фінансового контролю", - наголосили в НАЗК.
Чи враховані дані зауваження НАЗК у проекті наразі невідомо. Текст Статуту на сайті Кабінету міністрів відсутній.
Раніше в "Енергоатомі" просили визнати недійсними окремі пункти чинного на той момент статуту підприємства, оскільки було неможливо провести кадрові реформи та зміни структури компанії.
20 січня Уряд за дорученням Президента України перебрав управління над ДП "НАЕК "Енергоатом", ПрАТ "Укргідроенерго", ПрАТ "Нижньодністровська ГЕС" та трьома теплоелектроцентралями. Водночас Мінекономіки, Міненерго та Мінфін повинні розробити рішення про передачу в управління Міненерго державних компаній "Укренерго", "Магістральні газопроводи України" та ДП "Оператор ринку". 

Читай також

Архів