Прес-реліз FORATOM: Опубліковано оновлений звіт про роль ядерної енергії в досягненні низьковуглецевої Європи
Згідно
зі звітом Compass Lexecon, майбутня низьковуглецева система на основі змінних відновлюваних джерел енергії (vRES) потребуватиме резервних гнучких потужностей. У цьому відношенні ядерна енергетика забезпечує ключову конкурентну перевагу, оскільки є єдиною технологією, яка є низьковуглецевою та не залежить від погоди, тож може підтримувати перехід енергетичної системи в безпечних умовах.
«Згідно зі звітом, дострокове закриття атомних електростанцій призведе не тільки до зростання споживчих витрат, але також до негативного впливу на навколишнє середовище», – стверджує Ів Дебазей, генеральний директор FORATOM. «Це включає збільшення викидів CO2 та інших забруднювачів повітря, більшого використання сировини та більшого впливу на землекористування».
Згідно з повідомленням, дострокове закриття атомної електростанції призведе до:
збільшення викидів CO2 до 2025 року, заважаючи тим самим пом'якшити кліматичні амбіції до 2030 року;
виникнення потреби нових теплових потужностей для забезпечення безпеки постачання, що, як наслідок вплине на збільшення забруднювачів повітря наступним чином: - SO2: збільшення загальних викидів SO2 на 7,7% за 2020-2050 рр.; - NOx: збільшення викидів NOx на 7% у 2020-2050 рр.; - Тверді частинки (ТЧ): збільшення загальних викидів ТЧ на 12% у 2020-2050 рр.;
потреби нових сонячних і вітрових потужностей для досягнення екологічних цілей, що за експертними оцінками, призведе до додаткових у 9890 км2 потреб у землі або 7% від загального використання землі між 2020-2050 рр.
Крім того, атомна енергетика має найнижчий сировинний слід серед усіх великомасштабних низьковуглецевих енергетичних технологій.
На основі оцінки, FORATOM визначив такі рекомендації щодо політики:
Визнання того факту, що ядерна енергетика є доступним рішенням, яке допоможе ЄС досягти кліматичних амбіцій та забезпечити безпеку поставок.
Уникати дострокового закриття атомних електростанцій, оскільки це збільшує ризики порушити довгострокові цілі декарбонізації.
Піддавати всі низьковуглецеві технології однаковій надійній і науковій оцінці для забезпечення сталого переходу.
Розробити системні вимоги ринку, які підтримуватимуть всі низьковуглецеві технології.
Визнати внесок ядерної енергії в сталу водневу економіку.
У звіті враховано останні події:
Після Brexit усі нові довгострокові сценарії Європейської комісії тепер зосереджені на ЄС-27.
Оновлені цілі ЄС щодо декарбонізації як на 2030 рік (зі збільшенням з 40% скорочення викидів ПГ до щонайменше 55%), так і на 2050 рік (з 80 до 95% скорочення викидів ПГ до чистих нульових викидів).
Довідково: Європейський атомний форум (ФОРАТОМ) - це торгова асоціація для галузі ядерної енергетики в Європі, яка базується у Брюсселі. Членами FORATOM є 15 національних ядерних асоціацій, і завдяки яким, FORATOM представляє майже 3 тисячі європейських компаній, що працюють в галузі атомної енергетики та підтримують близько 1 100 000 робочих місць.
Асоціація «Український ядерний форум» є асоційованим членом Європейського Форатому починаючи з 2011 року. Асоціація УЯФ стала першою з подібних організацій з країн, що не є членами Європейського Союзу, яку прийняли до цієї організації.