Асоціація "Український ядерний форум" офіційно створена у 2009 році.
Місія Асоціації "УЯФ" – бути голосом підприємств- учасників задля всебічного розвитку вітчизняної ядерної енергетики.
Метою Асоціації "Український ядерний форум" є координація господарської діяльності з питань сталого функціонування та розвитку ядерної енергетики, яка є низьковуглецевою технологією виробництва електроенергії.
Завданнями Асоціації на ряду з іншими є:
Напрями діяльності Асоціації УЯФ
З початку свого створення Асоціація активно долучається до формування державної політики в енергетичній сфері та сприяє розвитку ядерної енергетики, як низьковуглецевої технології виробництва електроенергії, та сталому функціонуванню і розвитку ядерно-промислового комплексу України.
Асоціаці я «УЯФ» відповідно до схваленої Комунікаційної стратегії співпрацює з профільними Комітетами ВРУ, виконавчими органами державної влади – Міненерго, Міндовкілля, Мінекономіки України та вітчизняними регуляторами: з ядерної та радіаційної безпеки – Держатомрегулювання та НКРЕКП, Nuclear Europe, іноземними профільними Асоціаціями, незалежними аналітичними центрами та науково-технічними установами.
Механізмом відстоювання та просування інтересів галузі є реагування на підготовку та оприлюднення стратегічних документів, програм, важливих для майбутнього ядерної енергетики та ядерно-промислового комплексу.
На появу цих важливих документів, Асоціація розробляє позиційні документи або відкриті листи із висвітленням позиції щодо запропонованих напрямів розвитку ядерної енергетики. Ці документи покладаються в основу роботи Асоціації з органами державної влади та громадськістю з відстоювання інтересів підприємств-учасників Асоціації.
Позиційний документ розробляється тимчасовою робочою групою, створеною Асоціацією після оприлюднення проєкту документу державного рівня та надсилається д о компетентних органів державної влади (зокрема до Міненерго, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, НКРЕКП та відповідних Комітетів Верховної Ради України), поширюється серед засобів масової інформації, розміщується в мережі Інтернет та доводиться до широких кіл громадськості.
Асоціація УЯФ є ініціатором та організатором низки міжнародних конференцій, круглих столів, українсько-французького бізнес-форуму, які є майданчиками для зустрічей зацікавлених осіб, й забезпечують можливість обміну інформацією про сучасний стан справ, плани та проблеми при їх реалізації. Заходи висвітлюються в ЗМІ, що сприяє формуванню позитивного іміджу ядерної галузі у суспільстві через розповсюдження з цих трибун достовірної та актуальної інформації.
Важливим напрямом діяльності Асоціації УЯФ є співпраця з засобами масової інформації.
Організовуються прес-тури до підприємств – учасників Асоціації з метою ознайомлення представників ЗМІ національного рівня з потенціалом вітчизняного ядерно-промислового комплексу та енергетичного машино- та приладобудування. Представники Асоціації надають коментарі для ЗМІ за їх запитом, розміщують пояснювальні тематичні матеріали у випадках виникнення інформаційного приводу, включаючи соціальні мережі.
На сьогодні до складу Асоціації "Український ядерний форум" входять 17 підприємств. До засновників: ДП "НАЕК "Енергоатом", ДП "СхідГЗК", АТ "Південтеплоенергомонтаж", НВП "Хартрон-Енерго Лтд.", АТ " ХІ "Енергопроект", приєдналися ПрАТ "СНВО "Імпульс", Об'єднання "Ядерний страховий пул", ТОВ "НВП Моноліт Енерго", АТ "Турбоатом", Державний концерн "Ядерне паливо", ТОВ "НВП "Атомкомплексприлад", Корпорація "УКРАТОМПРИЛАД", ПрАТ "КЦКБА", ENCONET Consulting Ges.m.b.H (Joint Support Office), ДП "ДНТЦ ЯРБ", АТ КІЕП та ТОВ "НТ-Інжиніринг".
15 червня 2011 р. Асоціація "Український ядерний форум" була прийнята в якості асоційованого члена до Європейського Nuclear Europe на Генеральній Асамблеї Європейського «Nuclear Europe».
Nuclear Europe на сьогодні є об'єднанням 15 національних ядерних форумів європейських країн (Бельгії, Болгарії, Угорщини, Іспанії, Італії, Нідерландів, Словаччини, Словенії, Румунії, Чеської Республіки, Фінляндії, Франції, Федеративної Республіки Німеччини, Швеції, Швейцарії), що представляють інтереси 3000 європейських і транснаціональних компаній (які підтримують близько 1 100 000 робочих місць). Сфера діяльності цих компаній - надання продукції і послуг у ядерній галузі, охоплює широкий діапазон - від ядерних реакторів і технологій ядерно-паливного циклу до транспортування ядерних матеріалів та поводження з радіоактивними відходами.
Асоціація УЯФ стала першою з подібних організацій з країн, що не є членами Європейського Союзу, яку прийняли до Європейського Nuclear Europe.
Асоційоване членство УЯФ у такій впливовій організації, як Nuclear Europe, є кроком на шляху до інтеграції нашої держави у Європейський Союз. Це дозволить координувати позиції з ключових питань розвитку ядерної енергетики, налагодити тісніші відносини з європейськими структурами, що мають відношення до формування європейської енергетичної політики та розвитку ядерної енергетики, налагоджувати співробітництво і обмінюватися досвідом у ядерній сфері з провідними світовими компаніями.
Що дає приєднання до Європейського «Nuclear Europe»?
«Nuclear Europe» консультує європейських політиків у міжнародних європейських організаціях з питань: безпеки поставок енергоресурсів, створення стимулів для інвестицій, європейського законодавства, громадської думки, досліджень і розвитку, управління знаннями, безпеки поводження з відходами.
«Nuclear Europe» тісно співпрацює з такими інституціями, як «Технологічна платформа сталого розвитку ядерної енергетики» і «Група високого рівня з питань безпеки та поводження з відходами», створеними за ініціативою Європейської комісії в 2007 р., Міжнародним агентством з атомної енергії, Євроатом, WENRA (Western European Nuclear Regulator `s Association - Асоціація регуляторів ядерної безпеки західноєвропейських країн), Всесвітньою ядерною асоціацією та іншими міжнародними структурами.
Асоціація «Український ядерний форум» - працюємо в інтересах ядерної галузі прозоро та професійно
За роки своєї роботи Асоціація УЯФ стала вагомим інструментом комунікацій з державними структурами, відповідальними за прийняття рішень в енергетичній сфері, з метою донесення позицій та інтересів підприємств-учасників; стала помітною в інформаційному просторі та користується авторитетом серед експертів у галузі енергетики та профільних журналістів.
Сьогодні перед ядерно-енергетичною галуззю повстали нові серйозні виклики, попереду багато роботи для реалізації Енергетичної стратегії України-2035, тому консолідація зусиль підприємств-учасників на майданчику Асоціації УЯФ та синергія спільних дій, сподіваюсь, сприятимуть подальшому розвитку ядерно-енергетичного комплексу на благо всієї економіки України.
Запрошуємо українські підприємства долучитися до нашого професійного об’єднання!