Галущенко обіцяє корпоратизацію «Енергоатома» вже в цьому році

Джерело: Українська енергетика, 05.01.2022
Міністр назвав 2022-й роком розвитку атомної генерації
Фото. Міністр енергетики України Герман Галущенко (Джерело: Міненерго)
Корпоратизація ДП НАЕК "Енергоатом" запланована на 2022 рік. Про це на брифінгу повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Ми плануємо у цьому році важливий крок - це корпоратизація "Енергоатома". Ми впевнені, що це надасть новий поштовх розвитку компанії, зокрема, вихід на світові ринки залучення ресурсів", - сказав Галущенко.
За словами міністра, минулого року також з'явилася база для розвитку атомної енергетики в Україні, в тому числі, завдяки меморандуму з американською компанією Westinghouse про будівництво нових атомних блоків.
Галущенко також згадав домовленість про співпрацю між "Енергоатомом" та американським виробником малих модульних реакторів NuScale Power.
"На сьогодні атомна генерація працює стабільно, надійно і, фактично, вона несе основний тягар проходження опалювального сезону", - дав оцінку роботі АЕС міністр.
На його думку, поточний опалювальний сезон продемонстрував важливість атомної генерації в енергосистемі України.
Нагадаємо, влітку Галущенко повідомив, що законопроект для здійснення корпоративної реформи НАЕК "Енергоатом" вже розроблений. Корпоратизація держкомпанії має завершитись впродовж дев'яти місяців після прийняття цього закону в парламенті. Необхідно провести аудит "Енергоатома", який визначить виробничі і невиробничі активи підприємства. Від останніх потрібно буде позбавитися, адже вони створюють баласт для успішного ведення бізнесу.
Останній крок – організаційне перетворення компанії із державного підприємства в акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі. Це дозволить мінімізувати вплив держави, корупційного інтересу і бюрократичного апарату на компанію. Водночас будуть встановлені чіткі запобіжники на відчуження майна компанії чи передачі акцій будь-яким шляхом. Атомна енергетика залишатиметься повністю, на 100%, у державній власності. 

Читай також

Архів