Асоціація «Український ядерний форум»

Асоціація "Український ядерний форум" офіційно створена у 2009 році.
Місія Асоціації "УЯФ" – бути голосом підприємств- учасників задля всебічного розвитку вітчизняної ядерної енергетики.
Метою Асоціації "Український ядерний форум" є координація господарської діяльності з питань сталого функціонування та розвитку ядерної енергетики, яка є низьковуглецевою технологією виробництва електроенергії.
Завданнями Асоціації на ряду з іншими є:
1)Визначення спільної позиції учасників для представлення і відстоювання її перед органами державної влади України.
2)Сприяння формуванню позитивної громадської думки в Україні та країнах Європейського Союзу щодо розвитку ядерної енергетики.
На сьогодні до складу Асоціації "Український ядерний форум" входять 18 підприємств. До засновників: ДП "НАЕК "Енергоатом"ДП "СхідГЗК", ПАТ "НВП "Радій", АТ "Південтеплоенергомонтаж"НВП "Хартрон-Енерго Лтд.", АТ " ХІ "Енергопроект", приєдналися ПрАТ "СНВО "Імпульс", Об'єднання "Ядерний страховий пул",  ТОВ "НВП Моноліт Енерго", АТ "Турбоатом", Державний концерн "Ядерне паливо", ТОВ "НВП "Атомкомплексприлад", Корпорація "УКРАТОМПРИЛАД"ПрАТ "КЦКБА", ENCONET Consulting Ges.m.b.H (Joint Support Office), ДП "ДНТЦ ЯРБ"АТ КІЕП та ТОВ "НТ-Інжиніринг".

Членство Асоціації «УЯФ» в Європейському «ФОРАТОМ»

15 червня 2011 р. Асоціація "Український ядерний форум" була прийнята в якості асоційованого члена до Європейського ФОРАТОМ на Генеральній Асамблеї Європейського «ФОРАТОМ». 
FORATOM на сьогодні є об'єднанням 15 національних ядерних форумів європейських країн (Бельгії, Болгарії, Угорщини, Іспанії, Італії, Нідерландів, Словаччини, Словенії, Румунії, Чеської Республіки, Фінляндії, Франції, Федеративної Республіки Німеччини, Швеції, Швейцарії), що представляють інтереси 3000 європейських і транснаціональних компаній (які підтримують близько 1 100 000 робочих місць). Сфера діяльності цих компаній - надання продукції і послуг у ядерній галузі, охоплює широкий діапазон - від ядерних реакторів і технологій ядерно-паливного циклу до транспортування ядерних матеріалів та поводження з радіоактивними відходами.
Асоціація УЯФ стала першою з подібних організацій з країн, що не є членами Європейського Союзу, яку прийняли до Європейського Форатому.
Асоційоване членство УЯФ у такій впливовій організації, як ФОРАТОМ, є кроком на шляху до інтеграції нашої держави у Європейський Союз. Це дозволить координувати позиції з ключових питань розвитку ядерної енергетики, налагодити тісніші відносини з європейськими структурами, що мають відношення до формування європейської енергетичної політики та розвитку ядерної енергетики, налагоджувати співробітництво і обмінюватися досвідом у ядерній сфері з провідними світовими компаніями.

Що дає приєднання до Європейського «ФОРАТОМ»?

Забезпечення членів Асоціації УЯФ інформацією про розробки європейських структур та надання європейським структурам, ЗМІ та громадськості інформації про ядерну енергетику та атомно-промисловий комплекс України.
Участь у підготовці європейських нормативно-правових документів, що регулюють використання ядерної енергії, можливість брати участь в обговоренні європейської енергетичної політики.
Гармонізування політики, підходів, перспективних планів розвитку енергетичної галузі України та європейських структур з різних аспектів використання ядерної енергії.
 «ФОРАТОМ» консультує європейських політиків у міжнародних європейських організаціях з питань: безпеки поставок енергоресурсів, створення стимулів для інвестицій, європейського законодавства, громадської думки, досліджень і розвитку, управління знаннями, безпеки поводження з відходами.
«ФОРАТОМ» тісно співпрацює  з такими інституціями, як «Технологічна платформа сталого розвитку ядерної енергетики» і «Група високого рівня з питань безпеки та поводження з відходами», створеними за ініціативою Європейської комісії в 2007 р., Міжнародним агентством з атомної енергії, Євроатом, WENRA (Western European Nuclear Regulator `s Association - Асоціація регуляторів ядерної безпеки західноєвропейських країн), Всесвітньою ядерною асоціацією та іншими міжнародними структурами.

Асоціація «Український ядерний форум» - працюємо в інтересах ядерної галузі прозоро та професійно

За роки своєї роботи Асоціація УЯФ стала вагомим інструментом комунікацій з державними структурами, відповідальними за прийняття рішень в енергетичній сфері, з метою донесення позицій та інтересів підприємств-учасників; стала помітною в інформаційному просторі та користується авторитетом серед експертів у галузі енергетики та профільних журналістів. 
Сьогодні перед ядерно-енергетичною галуззю повстали нові серйозні виклики, попереду багато роботи для реалізації Енергетичної стратегії України-2035, тому консолідація зусиль підприємств-учасників на майданчику Асоціації УЯФ та синергія спільних дій, сподіваюсь, сприятимуть подальшому розвитку ядерно-енергетичного комплексу на благо всієї економіки України. 
Запрошуємо українські підприємства долучитися до нашого професійного об’єднання!