2018

Американские компании намерены построить в Канаде "микро-реакторы"

Российское атомное сообщество, 22.02.2018

Комиссия по ядерной безопасности Канады (CNSC) планирует начать процедуру  предварительного лицензирования на одобрение проекта (VDR) реакторов малой мощности, разработанных компаниями NuScale Power и Westinghouse Electric Company.

Обговорено поточний стан уранового виробництва, - Міненерговугілля

Fin.org.ua, 22.02.2018

Керівництво ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» поінформувало в.о. Державного секретаря Міненерговугілля Юлію Підкоморну про поточний стан уранового виробництва на підприємстві, окреслило основні проблемні питання та напрями для подальшого розвитку.

Віце-президент і керуючий директор компанії Westinghouse Азіз Даг: в разі форс-мажору, нам потрібно буде до 12 місяців, щоб повністю покрити потреби України в ядерному паливі

Українські новини, 19.02.2018р

Україна нарощує імпорт ядерного палива в компанії Westinghouse. В кінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" підписала контракт з компанією Westinghouse (США) про постачання ядерного палива до 2025 року. Даний контракт передбачає постачання ядерного палива на 7 з 15 українських атомних енергоблоків. Станом на лютий 2018 року, паливо Westinghouse використовується на 6 енергоблоках, а саме на енергоблоках №2 та №3 Южно-Української АЕС і на енергоблоках №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС. Про готовність компанії ще збільшити поставки палива в Україну, а також про подробиці укладеного контракту, Українські Новини розпитали віце-президента і керуючого директора Westinghouse Азіза Дага.

Вітаємо Ірину Мерліцу з отриманням головної нагороди Франції - Ордену Почесного легіону!

Вітаємо шановну Ірину Мерліцу, директора з організаційних питань та розвитку асоціації "УЯФ", з головною нагородою Франції - Орденом Почесного легіону!

США дали $250 мільйонів гарантій на будівництво ядерного сховища в Чорнобилі

Цензор.Нет 15.02.2018р

Американська урядова Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC) і український НАЕК "Енергоатом" підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму $250 млн щодо будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Відбулась перша виїзна нарада на майданчику будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Енергоатом 06.02.2018

Перша виїзна міжвідомча нарада з питань будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) під головуванням президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського відбулась на будівельному майданчику 1 лютого.

На РАЕС впроваджують заходи щодо зниження концентрації водню в гермооб’ємі

Енергоатом

01.02.2018
В ході планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблоку №3, який розпочався 8 грудня 2017 року, у гермооб’ємі реактора триває встановлення більше сотні рекомбінаторів водню. 

Польша визначилася з планами на АЕС в цьому році

Енергоатом
01.02.2018
Польща визначиться в першій половині 2018 року з тим, чи буде вона будувати у себе атомну станцію в рамках плану зменшення в довгостроковій перспективі залежності від вугілля

Безпека об’єктів в зоні відчуження в центрі уваги Громадських Рад

За ініціативою Громадської Ради при Держатомрегулювання 30 січня 2018 року відбулося спільне засідання Громадських рад при Державній інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) та Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

Обсяг реалізації «Турбоатома» в 2017 році перевищив 2,5 мільярда

Бизнес.Цензор.Нет, 29.01.2018
ПАТ «Турбоатом» (Харків), більше 75% в статутному капіталі якого належить державі, в 2017 році реалізувало продукції більш ніж на 2,5 млрд грн.

 

Енергоатом продовжив співробітництво із Westinghouse з поставок ядерного палива до 2025 року

Енергоатом, 29.01.2018

НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric уклали нову угоду до договору про постачання ядерного палива. Нею передбачається розширення співробітництва і продовження строку дії чинного договору до 2025 року.

Перше засідання Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості у 2018 році

24 січня 2018 року, Представник Дирекції Асоціації Український Ядерний Форум, Мерлиця І. Л. та представник компанії-члена асоціації, Захаров В. Г.,  прийняли участь у засіданні  Громадської  ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. 

Оприлюднено ТОП-100 найбільших платників податків в Україні

УНИАН 24.01.2018

Найбільшим платником податків стала компанія "Укргазвидобування", яка заплатила в 2017 році 50,4 млрд грн відрахувань.

Экспорт электроэнергии из Украины в 2017 году вырос на 29%

УНИАН

Украина в 2017 году экспортировала 5,17 млрд кВт/ч электроэнергии, что на 1,15 млрд кВт/ч или на 28,6% больше по сравнению с 2016 годом.

ДП «Енергоринок» оприлюднив структуру за обсягом та вартістю електричної енергії в ринку в 2017 р.

ДП «Енергоринок»  оприлюднив структуру за обсягом та вартістю електричної енергії в ринку в 2017 р.

 

Польща планує побудувати ядерну електростанцію

РБК-Украина

18.01.2018
Польща планує побудувати ядерну електростанцію. Про це заявив міністр енергії країни Кшиштоф Тхужевський, повідомляє "Польське радіо".

Компанії США попросили владу обмежити закупівлі російського урану

РБК-Росія

17.01.2018

Американські виробники урану попросили владу захистити їх від захоплення ринку урану іноземними компаніями, в тому числі з Росії, які отримують держсубсидії. Вони пропонують зобов'язати федеральні компанії купувати уран всередині країни.

СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ ЕНЕРГОАТОМА ТА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ США З ОПТИМІЗАЦІЇ РЕМОНТІВ СТАРТУВАВ НА ЗАЕС

Енергоблок №2 Запорізької АЕС обраний пілотним для реалізації спільного проекту між НАЕК «Енергоатом» і Міністерством енергетики США з оптимізації ремонтів систем безпеки атомних енергоблоків. З американської сторони у проекті бере участь Аргонська національна лабораторія - один з провідних дослідницьких центрів Міністерства енергетики США

Ядерне паливо і літаки: Макрон у Китаї підпише контракти на мільярди євро - ЗМІ

Укринформ

09.01.2018
Франція і Китай підписали великі контракти на мільярди євро з нагоди візиту французького лідера Еммануеля Макрона в Піднебесну.
Про це повідомляє RFI.

НКРЕКП планує злити Ахметову 1,5 мільярда по боргам, прокинувши «Енергоатом» та інших «нетепловиків»

Наші гроші 06.01.2018

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на засіданні 9 січня прийме рішення про розподіл 2 мільярдів гривень між енергогенеруючими компаніями теплоелектростанцій, повідомляється на сайті НКРЕКП.

США хотят добиться более долгосрочного соглашения по ядерной программе Ирана

Atominfo.ru, ТАСС

США нацелены на заключение более долгосрочного соглашения по ядерной программе Ирана, Вашингтон также хочет сохранить возможность ввести санкции за разработку не только ядерного оружия, но и средств доставки боеголовок.

Коефіцієнт використання встановленої потужності ЮУАЕС у грудні 2017 року перевищив 100%

Енергоатом

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) енергоблоків Южно-Української АЕС у грудні 2017 року склав 100,26% (при плановому завданні 98,7%). Досягти таких параметрів вдалося завдяки комплексу робіт, головні з яких - заміна конденсаторів турбін енергоблоків №1 і №2, а також підвищення теплової потужності на енергоблоці №1.

Проект плану заходів з реалізації Енергетичної стратегії України

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України завершує підготовку проекту плану заходів з реалізації Енергетичної стратегії України (далі – проект плану заходів)

Архів